Rozhodnutí Nejvyššího soudu

kauze škola Dlouhá Loučka

Nejvyšší soud: Škola patří obci, ne řádu

V sobotním Olomouckém deníku (6. 2. 2021) patřila titulní strana naší obci Dlouhá Loučka. Deník informoval o tom, že dovolání Německému řádu v kauze školy v Dlouhé Loučce nevyšlo. Nejvyšší soud odmítl dovolání ženské větve Německého řádu v kauze základní školy v Dlouhé Loučce. Česká provincie Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské v roce 2019 neuspěla s takzvanou určovací žalobou u olomouckého okresního soudu ani s odvoláním ke krajskému soudu. Podle soudů je nezpochybnitelným vlastníkem školního objektu a pozemků obec Dlouhá Loučka. Závěr Nejvyššího soudu nás potěšil.  Vedení Německého řádu se k odmítnutí dovolání v kauze školy v Dlouhé Loučce nevyjádřilo a nesdělilo, zda právní zástupce ženské větve podnikne další právní kroky.

Vytvořeno: 8. 2. 2021
Poslední aktualizace: 8. 2. 2021 14:54